#

SANTO SUBITO

Premiera: kwiecień 2014
Charakter przedstawienia: religijny / hagiograficzny / muzyczny

Santo Subito to spektakl muzyczny, który za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości Karola Wojtyły. Historię opowiadają trzy anioły, które spotykając się wspominają życie i czasy pontyfikatu Papieża - Polaka św. Jana Pawła II. Od momentu premiery spektakl został zagrany w ponad dwustu kościołach na terenie całej Polski, czego efektem są liczne rekomendacje. 30 sierpnia 2014 r. Santo Subito zostało zaprezentowane na Ogólnopolskim Festiwalu HOSANNA w Siedlcach, jako główny punkt programu.

Największym atutem dzieła jest to, że posługując się językiem współczesnej muzyki budzi wśród słuchających wielkie, niekłamane poruszenie. Epickie, wzruszające kompozycje, znakomite aranżacje i świetne wykonanie wokalne sprawiają, że Santo Subito na długo pozostaje w pamięci.
W klimat każdego z utworów wprowadzają poetyckie introdukcje, które nie tylko nakreślają tematykę spektaklu ale i w połączeniu z muzyką tworzą niezwykły melanż dźwięków i emocji.

Mamy przyjemność występować na wielu festiwalach religijnych - 30 sierpnia 2014 r. graliśmy na Ogólnopolskim Festiwalu HOSANNA w Siedlcach jako gwiazda wieczoru drugiego dnia. Pisał o nas Gość Niedzielny. Zaistnieliśmy również w TVS, TVP, Radiu Plus, Radiu eM. Utwory pochodzące ze spektaklu Santo Subito można usłyszeć w wielu stacjach radiowych.

Narracje spektaklu prowadzą trzy anioły: Rafał, Michalina oraz Gabriela, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle od narodzin po kres jego ziemskiej wędrówki. Pojawiają się cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życia Jana Pawła II. Ze względu na duże zainteresowanie księży oraz wiernych zaistniała potrzeba wydania płyty z utworami Santo Subito.

Motyw przewodni:
- życie i posłannictwo Papieża - Polaka św. Jana Pawła II

Forma:
spektakl muzyczny

Grupa odbiorców:
dzieci, młodzież szkolna, dorośli, wierni [kościoły, festiwale, uroczystości kościelne, szkoły, placówki oświatowe i wychowawcze, instytucje kultury etc.]

Czas trwania: 60 min
Liczba występujących aktorów: 3  • Producent: Sebastian Chmura
  • Reżyseria: Sebastian Dylnicki
  • Scenariusz i muzyka: Jacek Sroka-Ritau
  • Scenografia/kostiumy: Polski Teatr Historii
  • Obsada:
  • Michalina: Agnieszka Wajs / Klaudia Baca / Anna Pieszka / Paulina Nowak / Agata Michta
  • Gabriela: Martyna Łaszczok / Sylwia Szyda / Klaudia Miszczyk / Anna Pieszka / Dominika Bem
  • Rafał: Sebastian Dylnicki / Paweł Gwizdała / Sebastian Dudzik / Piotr Tłustochowicz / Adam Woronowski

Partnerzy

Fundacja Stonoga
Opera Śląska
od A do Z
Europa Centralna
Radio Piekary
Galeria GIKiS
Biały Kruk
Wpis
IPN
Rodziny Katyńskie
Stare i Nowe restauracja
Sumanda
Huta Łabędy
ZBM
Węglokokos
Tauron
Red-Note
Clooud
Jezus Team
GCE Mennica
GIKiS
gce-szkolenia
CityFun24