#

Moralitet

MORALITET w Kościele – walka dobra ze złem jako główny problem poruszany w spektaklach Polskiego Teatru Historii.

Nawiązując do tradycji Polski Teatr Historii w swoim repertuarze umieścił spektakl, który nawiązuje do tematyki religijnej. Moralitet pierwotnie wystawiany był w Kościołach, jako forma teatralna mająca na celu ukazanie głównego bohatera, który poszukuje odpowiedniej drogi życiowej napotykając na swej drodze wiele trudności. Wracając do źródeł stworzyliśmy na podobieństwo ówczesnego moralitetu współczesną formę tegoż gatunku.

Podstawą działania Polskiego Teatru Historii jest adaptowanie pod scenę przestrzeni świątyń aby ewangelizować poprzez sztukę.

Temat walki dobra ze złem poruszany jest przede wszystkim w spektaklu „Uczyń mnie drzewem” poprzez symboliczne unaocznienie i personifikację odwiecznej walki, jaka toczy się o duszę człowieka pomiędzy dobrem i złem. Proste i obrazowe przesłanie wynikające z sensu i roli owego dzieła, jest idealną formą moralizatorską dla wkraczających w dorosłe życie, młodych ludzi. Problemy, z którymi boryka się dzisiejsza młodzież różnią się od tych średniowiecznych, jednak cel owych przedstawień, pomimo minionych wieków pozostał ten sam.

Polski Teatr Historii sukcesywnie poszerza swój repertuar o kolejne pozycje w tematyce religijnej, aby nieprzerwanie szerzyć wśród społeczeństwa wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Jako jedyna w Polsce instytucja cieszymy się ogromnym sukcesem wśród duchowieństwa. Widz po spotkaniu z Polskim Teatrem Historii pozostaje poruszony walorami artystycznymi przedstawienia i odnajduje odpowiedzi na nurtujące go pytania natury egzystencjalnej.

 
      
 
  
    
   

Partnerzy

Fundacja Stonoga
Opera Śląska
od A do Z
Europa Centralna
Radio Piekary
Galeria GIKiS
Biały Kruk
Wpis
IPN
Rodziny Katyńskie
Stare i Nowe restauracja
Sumanda
Huta Łabędy
ZBM
Węglokokos
Tauron
Red-Note
Clooud
Jezus Team
GCE Mennica
GIKiS
gce-szkolenia
CityFun24